W zdrowym ciele zdrowy duch. Jak dbać o zdrowie i cieszyć się życiem?

W zdrowym ciele zdrowy duch. Jak dbać o zdrowie i cieszyć się życiem?

Każdy z nas chciałby w pełni korzystać z życia i czerpać z niego możliwie jak najwięcej. Niestety, wielu z nas utrudniają to liczne dolegliwości zdrowotne, które mogą odbierać całą radość życia. Zauważono już dawno, że osoby prowadzące zdrowy styl życia nie tylko czują się lepiej, ale i mają bardziej optymistyczne podejście do życia. Dlaczego tak się dzieje?
W starym porzekadle, głoszącym że „z zdrowym ciele zdrowy duch” jest wiele prawdy. Ci, którzy dbają o swe zdrowie mają znacznie mniej problemów niż ci, którzy źle się odżywiają i unikają ruchu na świeżym powietrzu.
Zalet wynikających z codziennej dbałości o zdrowie jest wiele. Przede wszystkim kluczowe znaczenie ma tu dieta. Niedobory witamin i składników mineralnych mogą przecież nie tylko odbijać się na naszym zdrowiu, ale także na psychice. Bardzo często to właśnie niedobory witamin i minerałów są przyczyną ciągłego zmęczenia, apatii i senności. Osoby odżywiające się w prawidłowy sposób takich problemów już nie mają. Ich organizm systematycznie otrzymuje tak ważne dla prawidłowej pracy składniki i dzięki temu może sprawnie funkcjonować. Wiadomo przecież, że wiele minerałów wpływa na nasz nastrój. Magnez jest jednym z tych składników, dzięki którym nasz umysł lepiej działa, a w przypadku jego niedoborów musimy liczyć się z problemami z koncentracją oraz rozkojarzeniem. Podobnie rzecz ma się z witaminą D, której niedobory mogą prowadzić do poważnego pogorszenia nastroju, a nawet do depresji.
Zdrowy styl życia to jednocześnie ruch. Ten przynosi wiele korzyści nie tylko mięśniom i wszystkim układom wewnętrznym, ale i psychice. Dotleniony mózg pracuje lepiej, a w czasie wysiłku produkowane są hormony, które skutecznie poprawiają nastrój i pozwalają myśleć optymistyczne. Ruch jest też najlepszym ze wszystkich znanych sposobów na rozładowanie napięcia nerwowego i walkę ze stresem. Codzienna gimnastyka lub prosty trening mogą zatem skutecznie pomóc nam nie tylko w zachowaniu dobrego stanu zdrowia, ale i cieszenia się dobrym nastrojem. To znacznie ułatwia życie i pozwala wyciągać z niego to, co najlepsze.

Comments are closed.