Opieka lekarska – prywatnie czy państwowo?

Kiedy mówimy o wizycie u lekarza, zazwyczaj mamy na myśli taką, która jest finansowana z naszego ubezpieczenia zdrowotnego. W Polsce ubezpieczenie to jest obowiązkowe i dotyczy każdej osoby, która wykonuje jakąś pracę lub posiada status bezrobotnego, ma zatem wykupione publiczne ubezpieczenie zdrowotne. Będąc zarejestrowanym w Narodowym Funduszu Zdrowia, otrzymujemy bezpłatny dostęp do lekarzy większości specjalizacji, jednak wcale nie oznacza to, że jest to dostęp bezpośredni, od razu. Właśnie na długie kolejki i małą ilość specjalistów wskazują pacjenci, którzy rezygnują z wizyt w państwowych przychodniach zdrowia, ich bardziej interesują medycyna prywatna oraz leczenie płatne. Zapłacą za usg piersi. Także usg tarczycy w Warszawie zrealizują płatnie. Leczenie endometriozy także lepiej opłacić. Dentysta w Poznaniu raczej nie pracuje bezpłatnie. Rzeczywiście, żeby dostać się do konkretnego lekarza czasami trzeba na to czekać nawet kilka miesięcy, a w niektórych przypadkach ponad rok. Jeszcze gorzej jest, jeśli weźmiemy pod uwagę czas oczekiwania na wykonanie niektórych badań lub operacji, dlatego też te osoby, którym zależy na szybkiej rekonwalescencji i wykonaniu konkretnych badań diagnostycznych, postanawiają skorzystać z prywatnych gabinetów lekarskich. Ich zaletą jest właśnie to, że wszelkiego rodzaju badania i konsultacje można wykonać tam praktycznie od ręki, jednak oczywiście trzeba za nie zapłacić.

Comments are closed.SzukajNajnowsze komentarze

  Kalendarz

   Lipiec 2019
   P W Ś C P S N
   « Sty    
   1234567
   891011121314
   15161718192021
   22232425262728
   293031  

  Dieta jogurtowa

   Dieta jogurtowa jest bez wątpienia dobrym sposobem na to, aby oczyścić nasz organizm z wielu szkodliwych toksyn, a także na to, aby w szybkim czasie pozbyć się kilku niepotrzebnych, nadliczbowych kilogramów. Co najważniejsze jest ona całkowicie bezpieczna, bowiem jak wiadomo jogurty zapewniają naszemu organizmowi sporą dawkę potrzebnego białka. Należy do tego dodać fakt, że dieta taka jest również niezwykle smaczna, kto bowiem Nielubi pysznych, owocowych jogurtów. Na czym polega taka dieta? Oczywiście w głównej mierze jest ona oparta właśnie na zaopatrywanie naszego organizmu w spore dawki jogurtu, najlepiej naturalnego. Alternatywą dla jogurtów, równie smaczną są maślanki i kefiry, które możemy kupić w sklepach również w owocowych smakach. Dieta jogurtowa nie powinna jednak trwać dłużej niż dwa tygodnie, organizm potrzebuje bowiem składników odżywczych, których same jogurty nie są w stanie nam dostarczyć. Można jednak poszerzyć dietę jogurtową o świeże owoce i warzywa.

   Dzięki temu nadal będziemy w skuteczny sposób oczyszczać organizm z toksyn, stracimy szybko parę kilogramów, ale także znacznie zmniejszymy ryzyko pojawienia się negatywnych konsekwencji związanych z tą dietą. Warto oczywiście również zadbać o regularne przyjmowanie płynów. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że powinny być to zdrowe napoje, zapomnijmy o algolu, kawie, mocnej herbacie czy napojach gazowanych. Najlepiej sprawdzi się naturalna woda mineralna (koniecznie niegazowana!), a także soki, nektary i kompoty domowej roboty. Wykluczone w trakcie praktykowania diety jest również kategorycznie palenie papierosów, spożywanie tuczących słodyczy i bogatych w zły cholesterol porcji czerwonego mięsa. Stosują się po powyższych wskazówek będziemy mogli być całkowicie pewni, że w krótkim czasie poczujemy się znacznie lepiej, a nasze zdrowie zyska na tym naprawdę wiele. Poprawi się oczywiście także wygląd naszego ciała, stracimy bowiem bardzo szybko zbędne kilogramy co pozwoli nam poczuć się lekko i swobodnie. Zapomnimy o nieprzyjemnych zaparciach, a bóle brzucha będą już tylko nieprzyjemnym wspomnieniem.