Szczegóły zaburzenia erekcji

Zanim przyjrzymy się szczegółowo problemowy zaburzeń erekcji na początku warto wyjaśnić czym właściwie erekcja jest. Erekcja nazywana inaczej zwodem, polega na usztywnieniu, a także powiększeniu rozmiarów penisa, co następuje w konsekwencji przyśpieszenia tempa przepływu krwi do umieszczonych wewnątrz członka ciał jamistych. Stymulacja członka umożliwia uaktywnienie się ośrodka erekcji mieszczącego się z rdzeniu kręgowym. Niestety różnorodne czynniki zakłócają ten naturalny proces, przez co nie wszyscy mężczyźni mogą się cieszyć satysfakcjonującym ich i swoje partnerki współżyciem seksualnym.

O zaburzeniu erekcji mówimy w dwóch nieznacznie różniących się przypadkach. Pierwszy z nim – bardziej skrajny objawia się tym, że penis nie jest w stanie w ogóle wejść w stan erekcji. W drugim przypadku mówimy o trudnościach z utrzymaniem zwodu na tyle długo, aby możliwe było na tyle długie odbywanie stosunku, aby mogło zadowolić obie strony. Jeżeli problemy te mają charakter sporadyczny, nie możemy jeszcze mówić o zaburzeniu. Przesłanki do takiej klasyfikacji pojawiają się dopiero w momencie, gdy aż 25% spośród podjętych aktów seksualnych kończy się fiaskiem.

Przyczyny zaburzeń erekcji mogą mieć dwojaki charakter: bądź to psychologiczny, bądź też fizyczny. W pierwszym przypadku powodem występowania zaburzeń mogą być takie choroby jak cukrzyca, choroba miażdżycowa czy nadciśnienie. W pojedynczych przypadkach wina może leżeć również po stronie schorzeń neurologicznych, hormonalnych oraz chorób gruczołów krokowych.

Powody psychologiczne również są bardzo częstą przyczyną zaburzeń erekcji. Zaliczamy do nich długotrwały stres, napięcie emocjonalne, depresje, nerwice. Do nasilenia tych problemów może się w dużym stopniu przyczynić zażywanie środków narkotycznych, alkoholu i nadużywanie wszelkich używek. Na skutek złego stylu życia wprowadzamy nasz organizm w stan ciągłego napięcia, przez co osiągnięcie pełnego zwodu może przychodzić z dużymi trudnościami. Warto zatem zadbać o swoją kondycję psycho-fizyczną, a jeżeli i to nie pomoże zwalczyć naszych problemów, warto wtedy zasięgnąć pomocy lekarza w celu wykrycia prawdziwych przyczyn.

3 Responses to Szczegóły zaburzenia erekcji

Dodaj komentarz