Zaburzenia erekcji – charakterystyka problemu

Zaburzenie erekcji to problem, który dotyka dzisiaj wielu mężczyzn. Statystyki pokazują, że z tym niezwykle krępującym problemem zmaga się niemal co czwarty dorosły mężczyzna. Co zatem wywołuje ten problem, jak z nim walczyć, zapobiegać mu i cieszyć się satysfakcjonującym życiem seksualnym?

Zaburzenia erekcji wiążą się z niemożnością osiągnięcia zdolności do współżycia w trakcie lub chwilę po próbie podjęcia aktu seksualnego. Aby wskazać jak duży jest to problem wystarczy zaobserwować ogromne znaczenie jakie przypisuje się dziś sprawności seksualnej. Niepowodzenia w tej kwestii są źródłem wielu frustracji, rozczarowań, kompleksów, a w wielu przypadkach znacznie obniżają samoocenę mężczyzny. Taki stan rzeczy nie może dziwić, bowiem w społeczeństwie, w którym o seksie się mówi bez skrępowania wszędzie, a filmy pornograficzne są powszechnie oglądane, trudno jest nabrać odpowiedniego dystansu do tych spraw. Mężczyzna, który nie jest w pełni sprawny seksualnie czuje się gorszy, mało męski i wpada najczęściej w poważną depresję. Przede wszystkim trzeba wziąć tu pod uwagę czynniki psychologiczne. Mężczyzna, od którego wymaga się aby był „zawsze gotowym, sprawnym kochankiem”, jest narażony na spory stres wynikający z wygórowanych wymagań. Rodzi to spore napięcie psychiczne, które uniemożliwia osiągnięcie pełnego zwodu i cieszenie się z podejmowanej aktywności seksualnej. Takiemu stanowi rzeczy nie sprzyja również powszechny dziś pośpiech dnia codziennego związany z dążeniem do jak największych zarobków. Nie może nas zatem dziwić, że życie seksualne musi iść w odstawkę z powodu dążenia do sukcesów zawodowych. Stres, wypity dla odprężenia alkohol, zmęczenie – wszystkie te czynniki wpływają negatywnie na męską erekcje.

Problemy z osiągnięciem erekcji mogą mieć jednak poważniejsze przyczyny. Możemy mieć do czynienia ze zmianami naczyniowymi, przyczynami neurologicznymi, zmianami w neuroprzekaźnikach mózgowych, a także chorobami prącia. Sprawność seksualna mężczyzn obniża się także z wiekiem, z powodu zmniejszania się męskiego hormonu zwanego testosteronem. Negatywnie na możliwość osiągnięcia erekcji wpływa także osłabienie mięśni krocza.

4 Responses to Zaburzenia erekcji – charakterystyka problemu

Dodaj komentarz