Gorączka o nieznanej przyczynie – czym jest i co jest jej przyczyną?

Gorączka o nieznanej przyczynie – czym jest i co jest jej przyczyną?

Gorączka o nieznanej przyczynie to problem medyczny, który staje się prawdziwą zmorą dzisiejszych lekarzy. Pacjenci dotknięci tym problemem poddają się bowiem wielu badaniom, nieraz bardzo bolesnym i wyniszczającym organizm. Chodzą od lekarza do lekarza różnych specjalizacji, jednak żadne z nich nie jest w stanie właściwie zdiagnozować występującego u nich ciągle stanu gorączkowego. U osoby z gorączką o nieznanej przyczynie stale występuje podniesiona temperatura, najczęściej w okolicach 38 stopni. Jednocześnie chorzy skarżą się nie ciągłe zmęczenie, nadmierną senność w ciągu dnia, a problemy z zaśnięciem po położeniu się do łóżka. Chodzą oni ciągle podenerwowani, zalęknieni, wszystko ich denerwuje i wyprowadza z równowagi. Skupienie uwagi i koncentracja n codziennych czynnościach stanowi dla nich nie lada wyzwanie. Współwystępowanie tych wszystkich objawów każe przypuszczać, że gorączka o nieznanej przyczynie może być związana z zaburzeniami psychicznymi. Oczywiście najpierw należy wykluczyć wszelkie inne możliwości by móc przyjmować taką właśnie przyczynę tej choroby. Analizując dzieciństwo osób z gorączką o nieznanej przyczynie można w wielu przypadkach zauważyć, że wychowywali się oni w bardzo zaburzonej rodzinie. Często na porządku dziennym występowała w takich domach przemoc psychiczna, nadużycia emocjonalne, zastraszanie, ciągłe wyśmiewanie i wzbudzanie poczucia winy. Nie było w takich rodzinach bezinteresownej miłości i okazywania uczucia ciepła, czyli tych czynników, które są niezbędne aby dziecko mogło się prawidłowo rozwijać zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Zdarza się również stosunkowo często, że w takich domach dochodzi nawet do systematycznej przemocy fizycznej, w tym na tle seksualnym. Duże znaczenie dla pojawienia się w przyszłości gorączki o nieznanej przyczynie może być również opuszczenie dziecka przez jednego z rodziców, czy to opuszczenie fizyczne (rozwód, albo całkowite wycofanie się rodzica) bądź też wycofanie emocjonalne.

Comments are closed.SzukajNajnowsze komentarze

  Kalendarz

   Październik 2019
   P W Ś C P S N
   « Sty    
    123456
   78910111213
   14151617181920
   21222324252627
   28293031  

  Dieta jogurtowa

   Dieta jogurtowa jest bez wątpienia dobrym sposobem na to, aby oczyścić nasz organizm z wielu szkodliwych toksyn, a także na to, aby w szybkim czasie pozbyć się kilku niepotrzebnych, nadliczbowych kilogramów. Co najważniejsze jest ona całkowicie bezpieczna, bowiem jak wiadomo jogurty zapewniają naszemu organizmowi sporą dawkę potrzebnego białka. Należy do tego dodać fakt, że dieta taka jest również niezwykle smaczna, kto bowiem Nielubi pysznych, owocowych jogurtów. Na czym polega taka dieta? Oczywiście w głównej mierze jest ona oparta właśnie na zaopatrywanie naszego organizmu w spore dawki jogurtu, najlepiej naturalnego. Alternatywą dla jogurtów, równie smaczną są maślanki i kefiry, które możemy kupić w sklepach również w owocowych smakach. Dieta jogurtowa nie powinna jednak trwać dłużej niż dwa tygodnie, organizm potrzebuje bowiem składników odżywczych, których same jogurty nie są w stanie nam dostarczyć. Można jednak poszerzyć dietę jogurtową o świeże owoce i warzywa.

   Dzięki temu nadal będziemy w skuteczny sposób oczyszczać organizm z toksyn, stracimy szybko parę kilogramów, ale także znacznie zmniejszymy ryzyko pojawienia się negatywnych konsekwencji związanych z tą dietą. Warto oczywiście również zadbać o regularne przyjmowanie płynów. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że powinny być to zdrowe napoje, zapomnijmy o algolu, kawie, mocnej herbacie czy napojach gazowanych. Najlepiej sprawdzi się naturalna woda mineralna (koniecznie niegazowana!), a także soki, nektary i kompoty domowej roboty. Wykluczone w trakcie praktykowania diety jest również kategorycznie palenie papierosów, spożywanie tuczących słodyczy i bogatych w zły cholesterol porcji czerwonego mięsa. Stosują się po powyższych wskazówek będziemy mogli być całkowicie pewni, że w krótkim czasie poczujemy się znacznie lepiej, a nasze zdrowie zyska na tym naprawdę wiele. Poprawi się oczywiście także wygląd naszego ciała, stracimy bowiem bardzo szybko zbędne kilogramy co pozwoli nam poczuć się lekko i swobodnie. Zapomnimy o nieprzyjemnych zaparciach, a bóle brzucha będą już tylko nieprzyjemnym wspomnieniem.