Jak zadbać o linię przed wakacjami?

Jak zadbać o linię przed wakacjami?

Początek wakacji to czas, gdy wielu z nas stara się szybko poprawić swą sylwetkę, by móc się później dobrze zaprezentować w stroju kąpielowym. Niestety, rozpaczliwa walka z kilogramami podejmowana na ostatni moment może przynieść więcej szkody niż pożytku. Tak popularne w wielu kręgach głodówki pomagają wprawdzie szybko zrzucić na wadze, jest to jednak zwodniczy efekt. Dlaczego?
Pozornie wszystko jest w najlepszym porządku. Waga spada, obwód w pasie zmniejsza się, a sylwetka zaczyna wyglądać coraz lepiej. Na czym zatem polega problem? Na tym, że nie można głodować do końca życia, a powrót do dawnych nawyków żywieniowych może okazać się dla rozleniwionego przewodu pokarmowego prawdziwą katastrofą. Nadmiar kalorii odkłada się zatem szybciej niż przed rozpoczęciem takiej diety, a waga może znacznie się zwiększyć. Taka sytuacja nazywana jest potocznie efektem jo-jo.
Jak zatem w prawidłowy sposób można zadbać o linię przed wakacjami? Jak bezpiecznie wymodelować swą sylwetkę? Podstawa to zmiana nawyków związanych z odżywianiem się. Nie trzeba głodować, wystarczy staranniej dobierać produkty. Zastępując tłuste mięsa drobiem lub rybą, unikając potraw smażonych i wybierając w ich miejsce dania przygotowane na parze lub pieczone można osiągnąć bardzo dobre rezultaty. Obecność warzyw i owoców w diecie także ma ogromne znaczenie. Dzięki nim można zaspokoić głód, pobudzić układ trawienny do pracy, a jednocześnie dostarczyć do organizmu sporą dawkę witamin i składników mineralnych. Warzywa i owoce są jednocześnie najlepszym źródłem błonnika, dzięki któremu układ pokarmowy jest szybciej oczyszczany z zalegających w nim resztek jedzenia.
Aby pomóc sobie przed wakacjami i szybciej pozbyć się tłuszczyku, można (a raczej trzeba) sięgnąć też po inne sposoby niż tylko wprowadzenie zmian do diety. Bardzo ważne jest tu zwiększenie aktywności fizycznej. Można biegać lub maszerować z kijami, można postawić na pływanie lub aerobik. Nie ważne, jaka dyscyplina sportu zostanie wybrana. Najważniejsze, by się ruszać i ćwiczyć systematycznie.

Comments are closed.