Dlaczego warto rzucić palenie?

Dlaczego warto rzucić palenie?

Lekarze alarmują i od lat przypominają Polakom niemal na każdym kroku, że palenie może przyczynić się do rozwoju wielu poważnych chorób. Rak płuc, choroby serca oraz ogólne osłabienie organizmu – oto najczęściej spotykane skutki palenia papierosów. Rzucenie tego nałogu jest bez wątpienia najlepszym sposobem na to, by zadbać o swe zdrowie i wspomóc własny organizm organizm. Dlaczego palenie papierosów jest tak poważnym zagrożeniem dla każdego człowieka?
Dlaczego tak wiele osób sięga po papierosy? Jedni palą dla szpanu, inni chcą spróbować palenia z czystej ciekawości. Niestety papierosy bardzo szybko uzależniają, a walka z nałogiem jest trudna i wymaga silnej woli oraz wsparcia.
Jednym z największych wrogów dla ludzkiego organizmu jest sama nikotyna, która szybko uzależnia i która w destrukcyjny sposób wpływa na wiele narządów wewnętrznych. Utrudnia ona pracę zarówno układu oddechowego, jak i układu krążenia. Oprócz nikotyny bardzo szkodliwy wpływ na zdrowie mają substancje chemiczne, które znajdują się w papierosach. Wiele z nich może wyrządzić więcej szkód niż wspomniana już nikotyna. Takich substancji, które zatruwają organizm palacza, jest w papierosie około 4 tysięcy. Co gorsza – narażone są nie tylko osoby palące, ale również te, które przebywają w zadymionych pomieszczeniach. Udowodniono już, że bierne palenie jest tak samo szkodliwe jak czynne i może przyczyniać się nie tylko do poważnych schorzeń układu oddechowego, ale i zwiększać podatność na alergie. W trosce o siebie i innych warto zatem zrezygnować z palenia, posłuchać lekarzy i zacząć oddychać czystym, wolnym od nikotyny powietrzem.
Moda na rzucanie palenia oraz na prowadzenie zdrowego, wolnego od nałogu stylu życia sprawia, że coraz więcej osób stara się unikać papierosów. Walce z tym groźnym nałogiem sprzyjają również przepisy, które zabraniają palenia w miejscach publicznych. Pierwsze efekty takiej kampanii są już widoczne, gdyż wraz z liczbą nałogowców spadła ilość zachorowań na raka płuc. To pozytywne zjawisko, które może przynieść wiele korzyści dla wszystkich polskich pacjentów.

Comments are closed.SzukajNajnowsze komentarze

  Kalendarz

   Październik 2019
   P W Ś C P S N
   « Sty    
    123456
   78910111213
   14151617181920
   21222324252627
   28293031  

  Dieta jogurtowa

   Dieta jogurtowa jest bez wątpienia dobrym sposobem na to, aby oczyścić nasz organizm z wielu szkodliwych toksyn, a także na to, aby w szybkim czasie pozbyć się kilku niepotrzebnych, nadliczbowych kilogramów. Co najważniejsze jest ona całkowicie bezpieczna, bowiem jak wiadomo jogurty zapewniają naszemu organizmowi sporą dawkę potrzebnego białka. Należy do tego dodać fakt, że dieta taka jest również niezwykle smaczna, kto bowiem Nielubi pysznych, owocowych jogurtów. Na czym polega taka dieta? Oczywiście w głównej mierze jest ona oparta właśnie na zaopatrywanie naszego organizmu w spore dawki jogurtu, najlepiej naturalnego. Alternatywą dla jogurtów, równie smaczną są maślanki i kefiry, które możemy kupić w sklepach również w owocowych smakach. Dieta jogurtowa nie powinna jednak trwać dłużej niż dwa tygodnie, organizm potrzebuje bowiem składników odżywczych, których same jogurty nie są w stanie nam dostarczyć. Można jednak poszerzyć dietę jogurtową o świeże owoce i warzywa.

   Dzięki temu nadal będziemy w skuteczny sposób oczyszczać organizm z toksyn, stracimy szybko parę kilogramów, ale także znacznie zmniejszymy ryzyko pojawienia się negatywnych konsekwencji związanych z tą dietą. Warto oczywiście również zadbać o regularne przyjmowanie płynów. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że powinny być to zdrowe napoje, zapomnijmy o algolu, kawie, mocnej herbacie czy napojach gazowanych. Najlepiej sprawdzi się naturalna woda mineralna (koniecznie niegazowana!), a także soki, nektary i kompoty domowej roboty. Wykluczone w trakcie praktykowania diety jest również kategorycznie palenie papierosów, spożywanie tuczących słodyczy i bogatych w zły cholesterol porcji czerwonego mięsa. Stosują się po powyższych wskazówek będziemy mogli być całkowicie pewni, że w krótkim czasie poczujemy się znacznie lepiej, a nasze zdrowie zyska na tym naprawdę wiele. Poprawi się oczywiście także wygląd naszego ciała, stracimy bowiem bardzo szybko zbędne kilogramy co pozwoli nam poczuć się lekko i swobodnie. Zapomnimy o nieprzyjemnych zaparciach, a bóle brzucha będą już tylko nieprzyjemnym wspomnieniem.