Jak dbać o swoje oczy?

Nie wszyscy dobrze dbamy o swoje oczy. Większość z nas uważa, że jeżeli nie występują jakieś niepokojące objawy to nic złego się nie dzieje. Nie jest to jednak do końca prawda. Nawet, jeżeli nasze oczy maja się dobrze, to nie oznacza to tego, że za kilka lat też tak będzie. Bardzo ważne jest to, by wprowadzić do swojego życia dobre nawyki, dzięki którym będziemy zdecydowanie mniej narażeni na problemy ze wzrokiem w przyszłości. Obecnie bardzo wiele osób spędza dużo czasu przed komputerem. Są takie zawody, w których przed komputerem siedzi się cały czas podczas zwykłego dnia pracy. Warto wiedzieć, że komputer obciąża nasz wzrok. Oczywiste jest, że nie da się wyeliminować siedzenia na komputerze, skoro taka jest nasza praca. Można jednak zastosować się do rad, dzięki którym praca na komputerze będzie mniej szkodliwa dla naszych oczu. Przede wszystkim podczas pracy na komputerze powinniśmy robić przerwy, podczas których nasze oczy będą mogły chwilkę odpocząć. Najlepiej takie przerwy robić co godzinę.

Wystarczy po prostu odejść od komputera i spojrzeć na inne punkty, najlepiej za okno, gdzie oczy będą mogły zrelaksować się dzięki zieleni. Bardzo ważne jest również to, by miejsce w którym pracujemy było odpowiednio oświetlone. Złe oświetlenie ma niestety bardzo zły wpływ na nasze oczy. Taka sama zasada obowiązuje oczywiście również w domu. Jeżeli czytasz wieczorem gazetę czy książkę pamiętaj o tym, by twoje oświetlenie było dobre. Najlepiej, by było to światło skierowane stricte na tekst czytany. Oczywiście w dbaniu o swoje oczy bardzo ważna jest również stała profilaktyka. Dlatego raz na 1-2 lata powinniśmy udać się do lekarza okulisty, który zbada nasze oczy. Dzięki temu będziemy pewni, że wszystko jest w porządku. Ponadto lekarz powie nam czego powinniśmy unikać i jak sprawić, by dbać o swoje oczy jeszcze lepiej. Jeżeli nie chcesz na starość mieć problemów ze wzrokiem to już teraz musisz zadbać o to, by odpowiednio dbać o swoje oczy. Pamiętaj, że wszystko co robisz teraz będzie miało swoje odbicie w przyszłości.