Lekarz pomaga a nie szkodzi

image Wielu ludziom jest niestety ciężko przegadać, że lekarz ma nam pomóc a nie zaszkodzić. Często starsi ludzie mają takie przekonanie, że jeśli pójdą do lekarza, to wyjdą od niego w gorszym stanie. Takie niestety mają opinie. Niestety lekarze też powinien dbać o to, aby pacjentom nie szkodzić. Zaszkodzenie pacjentowi nie może wchodzić w ogóle w grę. A niestety przepisać złe lekarstwo nie jest trudno. Lekarz musi być zaufany, bo inaczej pacjenci nie będą chcieli korzystać z jego usług. Lekarz nigdy nie powinien działać na szkodę pacjenta. Nie tylko co nie powinien, a nie może. Jest to bardzo ważne, aby lekarz był odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Zbyt wiele od niego zależy, aby mógł się mylić. Lekarz mimo wszystko nie ma prawa do błędu. Mimo wszystko nie może nikomu zaszkodzić. Nie ma do tego prawa. Każdy najdrobniejszy błąd zostanie sprawdzony. A wielu ludzi też musi zrozumieć, że lekarz nie szkodzi a pomaga. Do lekarza idziemy po pomoc, a nie po karę. Takie coś trzeba tłumaczyć też dzieciom.