W trosce o piękny uśmiech.

W trosce o piękny uśmiech.

Higiena jamy ustnej i systematyczne wizyty u dentysty to podstawa pięknego uśmiechu i atrakcyjnego wyglądu. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że troska o zęby jest bardzo ważna z wielu innych względów. Stan naszego uzębienia wpływa przecież nie tylko na nasz wygląd, ale i na zdrowie. Wiele poważnych dolegliwości i chorób ogólnoustrojowych jest właśnie efektem problemów związanych z jamą ustną. Warto pamiętać zatem, że nawet „zwykła” próchnica może doprowadzić do poważnych komplikacji i stać się przyczyną groźnych dolegliwości. Przez chore zęby bakterie i wirusy znacznie szybciej przedostają się do krwiobiegu i mogą tam wyrządzić wiele szkód. Wiadomo już, że wiele problemów związanych z sercem wiąże się z zaniedbaną i nieleczoną próchnicą oraz zbyt późno wykrytymi stanami zapalnymi rozwijającymi się w jamie ustnej.
Jak zatem należy dbać o zdrowie jamy ustnej? Sposobów jest wiele, przy czym najważniejsza jest codzienna higiena. Mycie zębów odpowiednią pastą i szczoteczką to podstawa, warto korzystać również z nici dentystycznych oraz płynów do płukania ust. Dzięki nim można skuteczniej pozbyć się wszystkich bakterii i uchronić zęby przed próchnicą. Warto pamiętać również o oczyszczaniu języka, na którym także mogą gromadzić się bakterie. Szczególną uwagę należy zwrócić na przerwy pomiędzy poszczególnymi zębami, które są idealną kryjówką dla bakterii.
Oprócz czyszczenia zębów w prawidłowy sposób, bardzo ważne są wizyty u dentysty. Gabinet ten odwiedzać należy przynajmniej raz na pół roku, a wszelkie problemy od razu leczyć. Dotyczy to zarówno walki z próchnicą, jak i szybkiego usuwania zbierającego się na zębach nalotu. Mogą się pod nim gromadzić szkodliwe bakterie, które z czasem zaczynają niszczyć nie tylko zęby, ale i dziąsła. Choroby dziąseł mogą z kolei stać się przyczyną parodontozy, w której to przypadku najpoważniejszym problemem stają się rozchwiane zęby i ich stopniowa utrata. Warto zatem zaglądać systematycznie do swego stomatologa. Dzięki temu można dłużej cieszyć się pięknym uśmiechem i mocnymi zębami, a jednocześnie chronić swój organizm przed wieloma przykrymi chorobami.

Comments are closed.SzukajNajnowsze komentarze

  Kalendarz

   Październik 2019
   P W Ś C P S N
   « Sty    
    123456
   78910111213
   14151617181920
   21222324252627
   28293031  

  Dieta jogurtowa

   Dieta jogurtowa jest bez wątpienia dobrym sposobem na to, aby oczyścić nasz organizm z wielu szkodliwych toksyn, a także na to, aby w szybkim czasie pozbyć się kilku niepotrzebnych, nadliczbowych kilogramów. Co najważniejsze jest ona całkowicie bezpieczna, bowiem jak wiadomo jogurty zapewniają naszemu organizmowi sporą dawkę potrzebnego białka. Należy do tego dodać fakt, że dieta taka jest również niezwykle smaczna, kto bowiem Nielubi pysznych, owocowych jogurtów. Na czym polega taka dieta? Oczywiście w głównej mierze jest ona oparta właśnie na zaopatrywanie naszego organizmu w spore dawki jogurtu, najlepiej naturalnego. Alternatywą dla jogurtów, równie smaczną są maślanki i kefiry, które możemy kupić w sklepach również w owocowych smakach. Dieta jogurtowa nie powinna jednak trwać dłużej niż dwa tygodnie, organizm potrzebuje bowiem składników odżywczych, których same jogurty nie są w stanie nam dostarczyć. Można jednak poszerzyć dietę jogurtową o świeże owoce i warzywa.

   Dzięki temu nadal będziemy w skuteczny sposób oczyszczać organizm z toksyn, stracimy szybko parę kilogramów, ale także znacznie zmniejszymy ryzyko pojawienia się negatywnych konsekwencji związanych z tą dietą. Warto oczywiście również zadbać o regularne przyjmowanie płynów. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że powinny być to zdrowe napoje, zapomnijmy o algolu, kawie, mocnej herbacie czy napojach gazowanych. Najlepiej sprawdzi się naturalna woda mineralna (koniecznie niegazowana!), a także soki, nektary i kompoty domowej roboty. Wykluczone w trakcie praktykowania diety jest również kategorycznie palenie papierosów, spożywanie tuczących słodyczy i bogatych w zły cholesterol porcji czerwonego mięsa. Stosują się po powyższych wskazówek będziemy mogli być całkowicie pewni, że w krótkim czasie poczujemy się znacznie lepiej, a nasze zdrowie zyska na tym naprawdę wiele. Poprawi się oczywiście także wygląd naszego ciała, stracimy bowiem bardzo szybko zbędne kilogramy co pozwoli nam poczuć się lekko i swobodnie. Zapomnimy o nieprzyjemnych zaparciach, a bóle brzucha będą już tylko nieprzyjemnym wspomnieniem.