Udar mózgu a możliwości współczesnej medycyny.

27Udar mózgu jest jednym z większych zagrożeń dla ludzkiego życia. Ci, którym uda się przeżyć, grożą przykre konsekwencje w postaci paraliżu i utraty samodzielności. Dlatego też tak ważne jest szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, co jest możliwe dopiero w chwili, gdy zostaną wykonane wszystkie zalecane w takim przypadku badania. Z jakich możliwości korzysta w tym zakresie współczesna medycyna?
W walce z urazami mózgu oraz ich konsekwencjami ważne są przede wszystkim badania. Można je podzielić na laboratoryjne oraz na te, które wykonuje się za pomocą specjalistycznych sprzętów. Ogromne znaczenie ma tu tomografia komputerowa, która pozwala dokładnie ustalić zmiany zachodzące wewnątrz czaszki. Tomograf stał się jednym z najważniejszych urządzeń wykorzystywanych przez współczesnych lekarzy z w znacznym stopniu ułatwia im pracę. Przynosi to wiele korzyści pacjentom. Innym ważnym badaniem wykonywanym w przypadku udarów jest badanie EKG, które pozwala sprawdzić formę serca i zdiagnozować problemy związane z jego funkcjonowaniem. U chorych z udarem wykonywany jest także rentgen płuc oraz USG tętnic. Szczególnie ważne są tutaj te tętnice, których zadanie polega na odprowadzaniu krwi do mózgu. Badane są również tętnice mózgowe.
Tak kompleksowy zestaw badań pozwala lekarzom możliwie jak najdokładniej określić stan chorego i podjąć najlepszą w danym przypadku formę leczenia oraz rehabilitacji. Ta jest bardzo ważnym elementem w przypadku chorych po udarze mózgu. Pozwala ona nie tylko poprawić sprawność fizyczną chorego, ale wzmacnia jego formę psychiczną. Dla tych, którzy muszą wrócić do normalnego życia po urazie, jest to bardzo ważna sprawa. Ponieważ skuteczna może być tylko ta rehabilitacja, która została przeprowadzona w odpowiedni sposób, nikogo nie powinien dziwić fakt, że współczesna medycyna poświęca jej sporo uwagi. Ważny jest tu odpowiedni dobór ćwiczeń oraz intensywność ich wykonywania, co nie zawsze jest sprawą prostą. Osoby po udarze mogą mieć wyjątkowe wymagania, a wielu z nich musi od nowa uczyć się wykonywania prostych czynności. W ich terapii zatem nie ma miejsca na błędy – nawet te najdrobniejsze.

Comments are closed.SzukajNajnowsze komentarze

  Kalendarz

   Sierpień 2019
   P W Ś C P S N
   « Sty    
    1234
   567891011
   12131415161718
   19202122232425
   262728293031  

  Dieta jogurtowa

   Dieta jogurtowa jest bez wątpienia dobrym sposobem na to, aby oczyścić nasz organizm z wielu szkodliwych toksyn, a także na to, aby w szybkim czasie pozbyć się kilku niepotrzebnych, nadliczbowych kilogramów. Co najważniejsze jest ona całkowicie bezpieczna, bowiem jak wiadomo jogurty zapewniają naszemu organizmowi sporą dawkę potrzebnego białka. Należy do tego dodać fakt, że dieta taka jest również niezwykle smaczna, kto bowiem Nielubi pysznych, owocowych jogurtów. Na czym polega taka dieta? Oczywiście w głównej mierze jest ona oparta właśnie na zaopatrywanie naszego organizmu w spore dawki jogurtu, najlepiej naturalnego. Alternatywą dla jogurtów, równie smaczną są maślanki i kefiry, które możemy kupić w sklepach również w owocowych smakach. Dieta jogurtowa nie powinna jednak trwać dłużej niż dwa tygodnie, organizm potrzebuje bowiem składników odżywczych, których same jogurty nie są w stanie nam dostarczyć. Można jednak poszerzyć dietę jogurtową o świeże owoce i warzywa.

   Dzięki temu nadal będziemy w skuteczny sposób oczyszczać organizm z toksyn, stracimy szybko parę kilogramów, ale także znacznie zmniejszymy ryzyko pojawienia się negatywnych konsekwencji związanych z tą dietą. Warto oczywiście również zadbać o regularne przyjmowanie płynów. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że powinny być to zdrowe napoje, zapomnijmy o algolu, kawie, mocnej herbacie czy napojach gazowanych. Najlepiej sprawdzi się naturalna woda mineralna (koniecznie niegazowana!), a także soki, nektary i kompoty domowej roboty. Wykluczone w trakcie praktykowania diety jest również kategorycznie palenie papierosów, spożywanie tuczących słodyczy i bogatych w zły cholesterol porcji czerwonego mięsa. Stosują się po powyższych wskazówek będziemy mogli być całkowicie pewni, że w krótkim czasie poczujemy się znacznie lepiej, a nasze zdrowie zyska na tym naprawdę wiele. Poprawi się oczywiście także wygląd naszego ciała, stracimy bowiem bardzo szybko zbędne kilogramy co pozwoli nam poczuć się lekko i swobodnie. Zapomnimy o nieprzyjemnych zaparciach, a bóle brzucha będą już tylko nieprzyjemnym wspomnieniem.