Rola diety w naszym życiu.

Rola diety w naszym życiu.

Choć bardzo często lekceważymy skład naszego codziennego menu, odpowiedni sposób odżywiania się jest bardzo ważny. To, co jemy, może w ogromnym stopniu pogorszyć lub poprawić naszą formę. Lekarze od lat zachęcają Polaków do zwracania większej uwagi na to, co znajduje się na ich stołach. Dlaczego każdy z nas powinien zwracać na to uwagę?
Odpowiedź jest bardzo prosta. Zdrowe odżywianie się jest bardzo ważne, gdyż do błędy dietetyczne są najczęstszą przyczyną poważnych problemów ze zdrowiem. Przestrzeganie zasad zdrowej diety jest zatem bardzo ważne i może uchronić przed takimi problemami, jak cukrzyca czy miażdżyca. Brak świeżych warzyw i owoców, zbyt częste sięganie po słodycze lub tłuste potrawy – oto bardzo często popełniane błędy, które mogą prowadzić do poważnych problemów.
Jednym z najczęściej spotykanych skutków nieprawidłowego odżywiania się jest nadwaga, z którą boryka się coraz więcej osób na całym świecie. Jej główną przyczyną jest właśnie jedzenie niewłaściwych produktów, zazwyczaj w niewłaściwym czasie. Bo zdrowe odżywianie się to nie tylko wybór najlepszych dla zdrowia produktów, ale także rozsądne rozłożenie poszczególnych posiłków w czasie. Ci, którzy głodzą się przez cały dzień, a porządny posiłek zjadają dopiero późnym wieczorem, poważnie sobie szkodzą. Ich metabolizm znacznie zwalania, układ pokarmowy gorzej radzi sobie z trawieniem, a resztki jedzenia znacznie dłużej zalegają w przewodzie pokarmowym. Ma to swe dalsze, dość poważne konsekwencje. Zalegające resztki trują organizm od wewnątrz i mogą w sporym stopniu wpływać na pracę wielu narządów wewnętrznych. Są przede wszystkim sporym zagrożeniem dla wątroby. Innym problemem związanym z wolniejszą przemianą materii jest odkładanie się nadmiaru energii w postaci tłuszczu i szybsze magazynowanie tkanki tłuszczowej. Znacznie lepiej robią te osoby, które swe posiłki równomiernie rozkładają w czasie. Kilka małych porcji zjadanych w ciągu dnia to najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu układ pokarmowy lepiej sobie radzi ze swoimi zadaniami, a szybsza przemiana materii przynosi korzyści urodzie, i zdrowiu.

Comments are closed.SzukajNajnowsze komentarze

  Kalendarz

   Czerwiec 2019
   P W Ś C P S N
   « Sty    
    12
   3456789
   10111213141516
   17181920212223
   24252627282930

  Dieta jogurtowa

   Dieta jogurtowa jest bez wątpienia dobrym sposobem na to, aby oczyścić nasz organizm z wielu szkodliwych toksyn, a także na to, aby w szybkim czasie pozbyć się kilku niepotrzebnych, nadliczbowych kilogramów. Co najważniejsze jest ona całkowicie bezpieczna, bowiem jak wiadomo jogurty zapewniają naszemu organizmowi sporą dawkę potrzebnego białka. Należy do tego dodać fakt, że dieta taka jest również niezwykle smaczna, kto bowiem Nielubi pysznych, owocowych jogurtów. Na czym polega taka dieta? Oczywiście w głównej mierze jest ona oparta właśnie na zaopatrywanie naszego organizmu w spore dawki jogurtu, najlepiej naturalnego. Alternatywą dla jogurtów, równie smaczną są maślanki i kefiry, które możemy kupić w sklepach również w owocowych smakach. Dieta jogurtowa nie powinna jednak trwać dłużej niż dwa tygodnie, organizm potrzebuje bowiem składników odżywczych, których same jogurty nie są w stanie nam dostarczyć. Można jednak poszerzyć dietę jogurtową o świeże owoce i warzywa.

   Dzięki temu nadal będziemy w skuteczny sposób oczyszczać organizm z toksyn, stracimy szybko parę kilogramów, ale także znacznie zmniejszymy ryzyko pojawienia się negatywnych konsekwencji związanych z tą dietą. Warto oczywiście również zadbać o regularne przyjmowanie płynów. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że powinny być to zdrowe napoje, zapomnijmy o algolu, kawie, mocnej herbacie czy napojach gazowanych. Najlepiej sprawdzi się naturalna woda mineralna (koniecznie niegazowana!), a także soki, nektary i kompoty domowej roboty. Wykluczone w trakcie praktykowania diety jest również kategorycznie palenie papierosów, spożywanie tuczących słodyczy i bogatych w zły cholesterol porcji czerwonego mięsa. Stosują się po powyższych wskazówek będziemy mogli być całkowicie pewni, że w krótkim czasie poczujemy się znacznie lepiej, a nasze zdrowie zyska na tym naprawdę wiele. Poprawi się oczywiście także wygląd naszego ciała, stracimy bowiem bardzo szybko zbędne kilogramy co pozwoli nam poczuć się lekko i swobodnie. Zapomnimy o nieprzyjemnych zaparciach, a bóle brzucha będą już tylko nieprzyjemnym wspomnieniem.