Protetyka implanta

Żeby rozpocząć proces odbudowy utraconego, bądź chorego zęba, pacjent, który stara się o przeprowadzenie zabiegu implantologicznego musi przejść badania, które potwierdzą, czy jego stan zdrowia pozwala na przeprowadzenie tego przedsięwzięcia. Badań jest kilka i między innymi są to: sprawdzenie stanu dziąseł, ruchomości i ustawienia innych zębów, oraz kości żuchwowej, oraz sprawdzenie czy potencjalny pacjent nie jest uczulony na materiał, z którego wykonany jest implant. Przeciwwskazania do implantu, jakie może wykazać lekarz stomatolog, to fakt, jeśli osoba chora jest na AIDS, błonnicę, gruźlicę, pali nałogowo i w dużych ilościach papierosy, bądź tez nałogowo spożywa alkohol. Choroby i uzależnienia te powodują, że organizm pacjenta jest słabszy, nie wykazuje się żadną, albo też znikomą odpornością, a nawet krew płynąca w organizmie ma tendencję albo do nadmiernego płynięcia, albo też do powstawania skrzepów, które mogą powodować zatory, a to z kolei doprowadzić pacjenta do stanu pozawałowego.

Dzisiejsza protetyka oprócz tego, że dokładnie bada swojego przyszłego pacjenta cechuje się także innymi elementami, bez których implanty, nie byłyby możliwie do użycia, a co najważniejsze nie cechowałyby się bezpieczeństwem i dogodnym sposobem zakładania i używania. Z tego względu implantologia bierze pod uwagę: tkankę kostną, która otacza dany implant, czy też most, sam implant, łącznik, śrubę, element koronowy, szkielet i powierzchnię zwarcia. Gdy wszystkie te czynniki współpracują ze sobą, wówczas możemy mieć pewność, że nasze implanty będą wykonane w pewny i bezpieczny sposób, oraz że przyniosą nam komfortowo długi okres użytkowania. Lekarz stomatolog, który dokonuje protetyki implanta, musi cechować się ogromnym doświadczeniem, wiedzą, oraz umiejętnościami. Wykonany przez niego implant musi idealnie przylegać do miejsca, gdzie pojawia się naturalna kość, po to, by zdrowa tkanka mogła porosnąć wszczep, a przez to go zaakceptować. Równie ważne jest wykończenie korony, która dzięki umiejętnym ruchom, będzie imitowała naturalnego zęba.

Dodaj komentarzSzukajNajnowsze komentarze

  Kalendarz

   Sierpień 2019
   P W Ś C P S N
   « Sty    
    1234
   567891011
   12131415161718
   19202122232425
   262728293031  

  Dieta jogurtowa

   Dieta jogurtowa jest bez wątpienia dobrym sposobem na to, aby oczyścić nasz organizm z wielu szkodliwych toksyn, a także na to, aby w szybkim czasie pozbyć się kilku niepotrzebnych, nadliczbowych kilogramów. Co najważniejsze jest ona całkowicie bezpieczna, bowiem jak wiadomo jogurty zapewniają naszemu organizmowi sporą dawkę potrzebnego białka. Należy do tego dodać fakt, że dieta taka jest również niezwykle smaczna, kto bowiem Nielubi pysznych, owocowych jogurtów. Na czym polega taka dieta? Oczywiście w głównej mierze jest ona oparta właśnie na zaopatrywanie naszego organizmu w spore dawki jogurtu, najlepiej naturalnego. Alternatywą dla jogurtów, równie smaczną są maślanki i kefiry, które możemy kupić w sklepach również w owocowych smakach. Dieta jogurtowa nie powinna jednak trwać dłużej niż dwa tygodnie, organizm potrzebuje bowiem składników odżywczych, których same jogurty nie są w stanie nam dostarczyć. Można jednak poszerzyć dietę jogurtową o świeże owoce i warzywa.

   Dzięki temu nadal będziemy w skuteczny sposób oczyszczać organizm z toksyn, stracimy szybko parę kilogramów, ale także znacznie zmniejszymy ryzyko pojawienia się negatywnych konsekwencji związanych z tą dietą. Warto oczywiście również zadbać o regularne przyjmowanie płynów. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że powinny być to zdrowe napoje, zapomnijmy o algolu, kawie, mocnej herbacie czy napojach gazowanych. Najlepiej sprawdzi się naturalna woda mineralna (koniecznie niegazowana!), a także soki, nektary i kompoty domowej roboty. Wykluczone w trakcie praktykowania diety jest również kategorycznie palenie papierosów, spożywanie tuczących słodyczy i bogatych w zły cholesterol porcji czerwonego mięsa. Stosują się po powyższych wskazówek będziemy mogli być całkowicie pewni, że w krótkim czasie poczujemy się znacznie lepiej, a nasze zdrowie zyska na tym naprawdę wiele. Poprawi się oczywiście także wygląd naszego ciała, stracimy bowiem bardzo szybko zbędne kilogramy co pozwoli nam poczuć się lekko i swobodnie. Zapomnimy o nieprzyjemnych zaparciach, a bóle brzucha będą już tylko nieprzyjemnym wspomnieniem.