Położna – pierwsze wsparcie dla rodzącej.

image Szkoła Rodzenia, pomaga przygotować przyszłych rodziców do szczególnego dnia, jakim jest poród. Długo oczekiwany członek rodziny motywuje nas od pierwszych dni ciąży. W takich rodzinach, następuje całkowita reorganizacja rytmu dnia codziennego. Wszystko po to, aby znaleźć czas na zajęcia prowadzone przez personel położniczy. Położna Ruda Śląska potwierdza, że wśród par, które uczestniczą w takich przygotowaniach, notuje się mniejszy poziom stresu w czasie porodu. Zarówno przyszła matka, jak i ojciec, sa doskonale przygotowani i rzadko zdarzają się sytuacje, kiedy cos ich zaskakuje. Wiedzą, jakie sa fazy porodu, jak należy oddychać. Przyszli ojcowie, doskonale wspierają rodzącą, co daje jej z kolei poczucie bezpieczeństwa. Dlatego dobrze, aby na takie zajęcia przychodziły pary, a nie tylko kobiety ciężarne. Jak mówią lekarze, największy problem na Sali w czasie porodu, jest bowiem właśnie z partnerami, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważne jest ich wsparcie. A jaki pożytek z mężczyzny, który zaczyna panikować, czasem nawet mdleje na widok krwi ?