Najgroźniejsze choroby XXI wieku.

Najgroźniejsze choroby XXI wieku.

Mimo znaczącego postępu związanego z metodami leczenia oraz sięgania po coraz bardziej nowoczesne rozwiązania, nadal poważnym problemem są choroby cywilizacyjne. Jakie problemy zdrowotne są największym utrapieniem człowieka żyjącego w XXI wieku? Jakie dolegliwości mu zagrażają w największym stopniu?
Do grupy licznych chorób cywilizacyjnych zaliczyć można przede wszystkim wszelkiego rodzaju choroby serca. Sprzyja im życie w stresie, zły sposób odżywiania się oraz brak ruchu. Do najpoważniejszych problemów zalicza się tu choroba niedokrwienna serca oraz arytmie wszelkiego rodzaju. Współczesna medycyna musi sobie również radzić z coraz większą plagą chorób nowotworowych. Za ich rozwój odpowiedzialne są nie tylko błędy żywieniowe i niezdrowy styl życia, ale i czynniki środowiskowe. Zanieczyszczone powietrze, żywność pełna konserwantów, barwników i wszelkiego rodzaju „ulepszaczy” – oto główne przyczyny raka na całym świecie. Poważnym problemem, z którym walczą miliony ludzi na całym świecie, jest także cukrzyca. O ile w wielu przypadkach jest ona uwarunkowana przez czynniki genetyczne, to zdecydowana większość zachorowań na cukrzycę jest efektem niewłaściwego sposobu odżywiania się. Złe nawyki żywieniowe prowadzą też do takich schorzeń, jak miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze.
Innym problemem, który można śmiało określić mianem choroby cywilizacyjnej, jest osteoporoza. Ten problem, kojarzony głównie z kobietami w średnim wieku, coraz częściej dokucza także panom oraz osobom młodym. Chorobie sprzyja m. in. niezdrowy styl życia oraz nieodpowiedni sposób odżywiania się.
Dlaczego współczesna medycyna tak wiele uwagi poświęca chorobom cywilizacyjnym? Powodów jest wiele. Przede wszystkim choroby te dotykają ogromną grupę ludzi. Mogą też prowadzić do poważnych konsekwencji, które ponosi całe społeczeństwo. Wiele problemów zdrowotnych sprawia, że chory nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować, traci zdolność do pracy i wymaga długiej, profesjonalnej terapii. Dlatego też lekarze tak wiele uwagi poświęcają profilaktyce, dzięki której można chronić się przed wieloma poważnymi problemami ze zdrowiem.

Comments are closed.SzukajNajnowsze komentarze

  Kalendarz

   Październik 2019
   P W Ś C P S N
   « Sty    
    123456
   78910111213
   14151617181920
   21222324252627
   28293031  

  Dieta jogurtowa

   Dieta jogurtowa jest bez wątpienia dobrym sposobem na to, aby oczyścić nasz organizm z wielu szkodliwych toksyn, a także na to, aby w szybkim czasie pozbyć się kilku niepotrzebnych, nadliczbowych kilogramów. Co najważniejsze jest ona całkowicie bezpieczna, bowiem jak wiadomo jogurty zapewniają naszemu organizmowi sporą dawkę potrzebnego białka. Należy do tego dodać fakt, że dieta taka jest również niezwykle smaczna, kto bowiem Nielubi pysznych, owocowych jogurtów. Na czym polega taka dieta? Oczywiście w głównej mierze jest ona oparta właśnie na zaopatrywanie naszego organizmu w spore dawki jogurtu, najlepiej naturalnego. Alternatywą dla jogurtów, równie smaczną są maślanki i kefiry, które możemy kupić w sklepach również w owocowych smakach. Dieta jogurtowa nie powinna jednak trwać dłużej niż dwa tygodnie, organizm potrzebuje bowiem składników odżywczych, których same jogurty nie są w stanie nam dostarczyć. Można jednak poszerzyć dietę jogurtową o świeże owoce i warzywa.

   Dzięki temu nadal będziemy w skuteczny sposób oczyszczać organizm z toksyn, stracimy szybko parę kilogramów, ale także znacznie zmniejszymy ryzyko pojawienia się negatywnych konsekwencji związanych z tą dietą. Warto oczywiście również zadbać o regularne przyjmowanie płynów. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że powinny być to zdrowe napoje, zapomnijmy o algolu, kawie, mocnej herbacie czy napojach gazowanych. Najlepiej sprawdzi się naturalna woda mineralna (koniecznie niegazowana!), a także soki, nektary i kompoty domowej roboty. Wykluczone w trakcie praktykowania diety jest również kategorycznie palenie papierosów, spożywanie tuczących słodyczy i bogatych w zły cholesterol porcji czerwonego mięsa. Stosują się po powyższych wskazówek będziemy mogli być całkowicie pewni, że w krótkim czasie poczujemy się znacznie lepiej, a nasze zdrowie zyska na tym naprawdę wiele. Poprawi się oczywiście także wygląd naszego ciała, stracimy bowiem bardzo szybko zbędne kilogramy co pozwoli nam poczuć się lekko i swobodnie. Zapomnimy o nieprzyjemnych zaparciach, a bóle brzucha będą już tylko nieprzyjemnym wspomnieniem.