Medytacja czyli jak w prosty sposób zadbać o swoje zdrowie

Medytacja to słowo, które jeszcze dla wielu osób w naszym kraju kojarzy się bardzo egzotycznie. Warto jednak być świadomym faktu, że praktyki medytacyjne, co potwierdzają liczne badania wpływają bardzo pozytywnie na zdrowie, właściwie na wszystkie jego aspekty. Regularna medytacja wpływa bowiem bardzo pozytywnie na układ nerwowy, wzmacnia układ oddechowy, krwionośny i poprawia ogólne dotlenienie całego organizmu. Medytacja jest polecana w sposób szczególny wszystkim tym, którzy w codziennej pracy są narażeni na liczne, negatywne skutki chronicznego stresu. Wielu spośród nas ciągle zapomina o własnym zdrowiu bez przerwy dążąc do jak najwyższej maksymalizacji zysków. Nie mamy czasu na to, aby chociaż na chwilę się zatrzymać i wsłuchać we wlany oddech albo bicie serca. Oddychamy, żyjemy, ale tak naprawdę ani trochę nie jesteśmy tego świadomi. Pracujemy na okrągło każdego dnia niczym automaty nie zdając sobie sprawy z tego, jak taki styl życia wpływa negatywnie na ludzkie zdrowie. Medytacja jest wspaniałym prezentem jaki możemy podarować naszemu organizmowi. Wielu ludzi jednak szuka wielu wymówek, które skutecznie przeszkadzają im w wprowadzeniu w swoje życie tego zdrowego nawyku. Tłumaczymy się często brakiem czasu, obawami przed negatywnymi skutkami medytacji, czy też tym, że narazimy się z tego powodu na śmieszność. Wielu ludzi obawia się również, że medytacja okaże się dla nich zagrożeniem duchowym, ponieważ wiąże się z praktykowaniem wschodnich religii. Takie obawy najczęściej są związane po prostu z niedostatkiem wiedzy albo też w wielu przypadkach ze szkodliwymi stereotypami. Warto zaznaczyć, że medytacja mimo, iż powinna odbywać się regularnie wcale nie wymaga poświęcania jej dużej ilości czasu. Wystarczy naprawdę do tego kilkanaście minut każdego poranka. Medytacja nie musi się również wiązać z jakąkolwiek religią, a bardzo popularną jej formą jest tak zwana medytacja chrześcijańska. Każdy więc może znaleźć coś dla siebie i bez obaw praktykować medytację i dzięki temu zapewnić swojemu organizmowi w niezwykle prosty i przyjemny sposób kompleksową profilaktykę, która chroni organizm przez wieloma, szkodliwymi skutkami stresu.

Maj 2019