Lęki ludzi a ich wpływ na zdrowie

14Jak wiadomo psychika ma bardzo duży wpływ także na objawy somatyczne. Wszelkie zaburzenia psychiczne objawiają się zarówno w swych emocjonalnych przejawach, jak i fizjologicznych reakcjach organizmu. Trzeba jednak zauważyć, że stres, strach i lęk to silne emocje, które mogą w znacznym stopniu determinować pojawianie się chorób. Lęk jest również nieodłącznym elementem towarzyszącym najróżniejszym chorobom. Człowiek dotknięty wszelkimi chorobami, które zalicza się do tak zwanych o złym rokowaniu najczęściej jest całkowicie zdominowany przez lęk. Jest to zarówno lęk przed własną śmiercią, doznawanym bólem, samotnością, narażeniem na cierpienie najbliższych, czy zaś na perspektywę niespełnienia własnych ambicji. Osoby dotknięte nieuleczalnymi chorobami oprócz lęku odczuwają także szereg innych, silnych, nieprzyjemnych emocji. Jeżeli są oni osobami wierzącymi, to odczuwają silny gniew do Boga, a w każdym przypadku jest to poczucie niesprawiedliwości i okrucieństwa jaki przynosi ludzki los.

Silny lęk, co potwierdza wielu lekarzy bardzo skutecznie utrudnia w wielu przypadkach leczenie. Osoby nim dotknięte wzmacniają bowiem negatywne skutki swoich zaburzeń, na przykład lęk przed pojawiającą się dusznością poprzez przyspieszenie oddechów znacznie zwiększa owe objawy duszności. Istnieją jednak także takie zaburzenia, którym towarzyszy lęk, ale nie łączą się one z żadnymi widocznymi objawami bólu psychicznego. Mamy tutaj na myśli bardzo często występujące dziś depresje, dystymię, czy też przeróżne fobie i nerwice. Chory na takie zaburzenia cierpi, chociaż dla postronnej osoby nie są widoczne żadne wyjaśniające to objawy. Nie widzi on sensu swojego życia, nic go nie cieszy, nie widzi konieczności dbania o własne zdrowie. Łatwo jest odgadnąć, że takie liczne zaniedbania po pewnym czasie prowadzą oczywiście do zaburzeń fizycznych, zdrowotnych. Jak pomóc zatem takim osobom? Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, aby im towarzyszyć. Nie zawsze pouczać, próbować pocieszać, ale po prostu być.

Comments are closed.SzukajNajnowsze komentarze

  Kalendarz

   Sierpień 2019
   P W Ś C P S N
   « Sty    
    1234
   567891011
   12131415161718
   19202122232425
   262728293031  

  Dieta jogurtowa

   Dieta jogurtowa jest bez wątpienia dobrym sposobem na to, aby oczyścić nasz organizm z wielu szkodliwych toksyn, a także na to, aby w szybkim czasie pozbyć się kilku niepotrzebnych, nadliczbowych kilogramów. Co najważniejsze jest ona całkowicie bezpieczna, bowiem jak wiadomo jogurty zapewniają naszemu organizmowi sporą dawkę potrzebnego białka. Należy do tego dodać fakt, że dieta taka jest również niezwykle smaczna, kto bowiem Nielubi pysznych, owocowych jogurtów. Na czym polega taka dieta? Oczywiście w głównej mierze jest ona oparta właśnie na zaopatrywanie naszego organizmu w spore dawki jogurtu, najlepiej naturalnego. Alternatywą dla jogurtów, równie smaczną są maślanki i kefiry, które możemy kupić w sklepach również w owocowych smakach. Dieta jogurtowa nie powinna jednak trwać dłużej niż dwa tygodnie, organizm potrzebuje bowiem składników odżywczych, których same jogurty nie są w stanie nam dostarczyć. Można jednak poszerzyć dietę jogurtową o świeże owoce i warzywa.

   Dzięki temu nadal będziemy w skuteczny sposób oczyszczać organizm z toksyn, stracimy szybko parę kilogramów, ale także znacznie zmniejszymy ryzyko pojawienia się negatywnych konsekwencji związanych z tą dietą. Warto oczywiście również zadbać o regularne przyjmowanie płynów. Trzeba jednak przy tym pamiętać, że powinny być to zdrowe napoje, zapomnijmy o algolu, kawie, mocnej herbacie czy napojach gazowanych. Najlepiej sprawdzi się naturalna woda mineralna (koniecznie niegazowana!), a także soki, nektary i kompoty domowej roboty. Wykluczone w trakcie praktykowania diety jest również kategorycznie palenie papierosów, spożywanie tuczących słodyczy i bogatych w zły cholesterol porcji czerwonego mięsa. Stosują się po powyższych wskazówek będziemy mogli być całkowicie pewni, że w krótkim czasie poczujemy się znacznie lepiej, a nasze zdrowie zyska na tym naprawdę wiele. Poprawi się oczywiście także wygląd naszego ciała, stracimy bowiem bardzo szybko zbędne kilogramy co pozwoli nam poczuć się lekko i swobodnie. Zapomnimy o nieprzyjemnych zaparciach, a bóle brzucha będą już tylko nieprzyjemnym wspomnieniem.