Chroniczne zmęczenie

Śpisz dziennie po kilkanaście godzin i po wstaniu z łóżka czujesz się zmęczony? Budzisz się w godzinach popołudniowych i wpadasz w wściekłość z powodu kolejnego zmarnowanego dnia? Mam dla Ciebie świetną wiadomość; przy odrobinie wysiłku i samozaparcia, możesz nauczyć się wstawać wcześnie i zyskiwać dla siebie cenny czas oraz pozytywną energię na cały dzień!

Zanim przejdziesz do wprowadzania zmian, które znacznie poprawią jakość Twojego życia, musisz zacząć od podstawowego kroku, który polega na wyznaczeniu sobie celów. Otóż na nic zda się Twoje wczesne wstawanie, jeśli nie będziesz wiedział, co zrobić z zaoszczędzonym czasem. W takiej sytuacji, najprawdopodobniej po kilku dniach stwierdzisz, że cały pomysł jest bez sensu, a tak naprawdę wolałbyś jeszcze przez parę godzin sobie pospać. Nie mając odpowiedniej strategii działania, nie masz najmniejszych szans osiągnięcia sukcesu. Zatem na co możesz przeznaczyć zaoszczędzony czas? Sposobów jest naprawdę wiele, ale to Ty musisz wiedzieć, co chciałbyś wprowadzić w swoje życie, aby było ono bardziej radosne i efektywne. Możesz zastanowić się nad tym, co zawsze chciałeś robić, ale najczęściej brakowało Ci na to czasu. Możesz również postawić na naukę języków, poranny spacer, czytanie książek; pomysłów można znaleźć naprawdę wiele.

Gdy już wiesz, co chcesz osiągnąć dzięki wczesnemu wstawaniu, możesz przejść do praktycznej nauki tej sztuki. Musisz wiedzieć, że początki najprawdopodobniej nie będą należeć do najprostszych. Nie powinno Cię to jednak dziwić, organizm potrzebuje bowiem czasu, aby oduczyć się powtarzanych przez lata nawyków i przyjąć nowe, znacznie zdrowsze. Proces ten nie powinien jednak trwać dłużej niż kilka tygodni, musisz po prostu przeczekać ten okres. Żeby wspomniana adaptacja nie przebiegała w zbyt uciążliwy sposób, powinieneś poznać zasady faz snu. Chodzi o to, że mózg w czasie snu wchodzi w określone fazy, nazywane REM i nie-REM. Abyś po przebudzeniu czuł się wyspanym, najlepiej będzie, jeśli Twój sen będzie trwać 6 albo 7, 5 godziny. Przestrzeganie tej zasady nie zapewni Ci jednak jeszcze pożądanego rezultatu. Kolejną niezmiernie ważną kwestią, jest wstawanie zawsze o jednej, ściśle ustalonej porze. Dzięki temu, Twój organizm, po pewnym czasie przyzwyczai się do nowego rytmu, a Ty nie będziesz potrzebował więcej niż sześciu godzin snu. Mając tę wiedzę, jesteś w stanie wprowadzić do swojego życia nową jakość, będziesz bardziej wypoczęty, a przez to pogodnie nastawiony do innych ludzi wokół. Zyskasz także wiele cennego czasu, który możesz przeznaczyć na zajęcia, które pozwolą Ci na efektywny rozwój własnej osobowości.

Comments are closed.